Kryesore » Entries archive
Këngëtarja e hitit "Gjaku im”, pas publikimit të kësaj kënge, sikur ka humbur. Por, jo, mësojmë se Elvana Gjata është duke e përfunduar albumin e saj, por edhe është kudo nëpër shumë koncerte, siç ishte hera e fundit në festën e 28 nëntorit në Prishtinë.Mirëpo, ajo e ruan me fanatizëm dhe ne nuk e dimë pse. Si duket, për të mos u përfolur nëse gjërat shkojnë ashtu si më parë, kur i referohet djalit të saj të zemrës.Por, një mohim te ky lloj fanatizmi nxjerr përfun ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Jo gjithnjë estrada korruptohet nga biznesmenët dhe njerëzit që kanë fuqi për të ndikuar tek një personalitet.
Rasti i fundit ka ndodhur tek këngëtarja Ryva Kajtazi, e cila pas një interviste të dhënë në gazetën "Zëri”, ku ka derdhur mllefin e saj për shkak të mosftesës që nuk i është bërë nga festivali "Ziko TV”, në të cilën ishte e nominuar në dy kategori dhe nuk arriti të shpërblehet e asnjë çmim.Asaj i kishte mbetur hatri përse nuk kishte marrë qoftë dhe n ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Realizimet e programeve festive gradualisht po humbin efektin e tyre, ndonëse ato po realizohen në mënyra të ndryshme përfitimesh. Andaj disa nga këngëtaret e estradës sonë edhe këtë vit kanë refuzuar të jenë pjesë e disa programeve festive.
Këngëtarja Adelina Berisha ka refuzuar të marrë pjesë në programet festive televizive për shkak të parregullsive që bëhen në to.Ajo nuk e mohon faktin se disa këngëtarë paguajnë për të qenë pjesë e programeve dhe duke p ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Per nder te 100 vjetorit te Pavarsise se SHQIPERISE ne qytetin e bukur te Prizrenit u mbaj Spektakli Miss Freedom of the World 2012 ku merrnin pjese 20 shtete te botes .Ne mesin e ketyre shteteve ishte edhe Kosova .Kosoven e peraqsonte vajza 18 vjecare nga PRIZRENI Sidrita Sadikaj sdudente ne Universitetin” Aleksander Mojsiu”ne Durres dega: Menaxhin Turizem Kulturor .Organizatori Z.Shpejtim Zejneli se bashku me stafin e tij te gjitha Misset e botes i shetiten ne ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Angelina Jolie, e cila së fundi vizitoi Sirinë, ka thënë se puna e saj humanitare po i merr gjithnjë e më shumë kohë, por edhe e përmbush shumë më shumë me aktrimi dhe se së shpejti ndoshta do të heqë dorë prej karrierës filmike."Mendoj që do të heq dorë nga aktrimi kur fëmijët të hyjnë në vitet e adoleshencës, sepse do të ketë shumë gjëra për të cilat unë do të duhet të kujdesem, në shtëpi dhe më gjerë. Megjithatë, jam kënaqur derisa kam aktruar. Do të xhiroj ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

Rita Orës nga dje i është "vënë në ndjekje” Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas zhurmës së madhe që u bë në media rreth ndarjes së Rita Orës nga djali i Kardashianëve, ka ardhur koha që pas t’i shkojë dikush tjetër.Asaj nga hëna i është "vënë në ndjekje” presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton Presidenti i SHBA-ve ia ka bërë follow Ritas në Twitter, raporton "Jeta në Kosovë”.Obama pati thënë që dëgjon më shumë nga Jazz e Blues e këngë ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-05

"Nuk funksionoi sepse unë nuk isha asnjëherë e disponueshme.” Kështu e ka shpjeguar, Rita Ora ndarjen nga i dashuri i saj, Rob Kardashian.Rita ka qenë shumë e sulmuar nga titujt e kësaj jave, për shkak të disa rrjeshtave, që tashmë ish i dashuri i saj, Rob kishte postuar në Twitter.Por, në një intervistë për revistën Glamour UK, Rita shpjegon arsyet e vërteta të ndarjes. Duke këmbëngulur se ajo dhe ylli i Reallity Show kanë mbetur miq të mirë. 22-vjeçarja shqiptare faj ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Rovena për këtë fundvit ka planifikuar të sjellë risi në tregun muzikor, me tu kthyer nga Evropa ajo do të realizoj një këngë të re të cilën do ta lansoj bashkë me videoklip.Më e angazhuar se kurrë këngëtarja Rovena Stefa tani e disa ditë është duke mbajtur turneun e saj në diasporë për festën e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Mbase datën e 28 nëntorit ajo thotë se e kaloi në Vlorë, duke performuar në tri koncerte, në të cilat ajo ka kaluar për mrekulli ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Arta Dobroshi është shpërblyer me çmimin "Barbara Tip ple Best Actress” në Festivalin Ndërkombëtarë të Filmit dhe Televizionit për Femra, për rolin e saj në filmin "Three Worlds”, një film francez me regji të Catherine Corsini, i cili po ashtu ka marrë pjesë në seksionin e "Un Certain Regard” në Festivalin e Filmit në "Cannes” me 2012.Fondacioni WIFTS, që e dha këtë çmim, ka për qëllim që fytyrat e reja të femrave artiste t’i zbulojë dhe t’i bëjë ato s ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Lidhja e dashurisë mes Rita Orës dhe Rob Kardashian, edhe pse asnjëherë nuk është kofirmuar zyrtarisht, duket të ketë përfunduar.Ky i fundit, ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të akuzuar Ritën për tradhëti, duke shënuar mes tjerash:"Ajo më tradhtoi me rreth 20 meshkuj derisa ne ishin bashkë…”Pas kësaj, shqiptarët anëmbanë botës janë aktivizuar në rrjete sociale, duke i dalë në krahë këngëtares nga Kosova.Kësaj nisme i është përgjigjur edhe këngëtarja Dafina Zeq ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

 Këngëtarja Argjentina Ramosaj ka folur për një të përditshme shqiptare, për jetën e saj private, ku ka treguar se ende nuk ekziston ndonjë mashkull në jetën e saj."Ka më shumë se dhjetë muaj që jam beqare. Ndihem shumë mirë dhe jam maksimalisht e lumtur”, ka thënë këngëtarja bukuroshe, e cila së fundmi, është përfolur shumë për duetin e dështuar me Vedat Ademi, po ashtu edhe për ndërprerjen e këngës në mes gjatë koncertit festiv që u realizua për 100 ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-04

Moderatorja e njohur Luana Vjollca duket se është rikthyer sërish në krahët e këngëtarit, Adrian Gaxha.
Siç shihet edhe nga kjo foto, publikuar në Instagram nga Luana, dyshja duket se është duke e shijuar shumë momentin.Nga ana tjetër, Adrian Gaxha është duke shijuar në maksimum suksesin e këngës "Ngjyra e Kuqe”, e cila mendohet se është një dedikim për Luanën. Ndoshta suksesi e kësaj kënge ka bërë që Luana dhe Adriani të rishohin edhe njëherë n ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Një prej lajmeve kryesore të ditës së sotme, në botën e show bizzit ndërkombëtarë, ishte lajmi se Rita Ora u nda me të dashurinë e saj, Rob Kardashian. Ndonëse nuk pati ndonjë deklaratë zyrtare për një ndarje të tyre, dolën disa fakte të cilat tregojnë se këto thashetheme në fakt janë të vërteta.Fillimisht, Rob e fshiu Ritën nga Twitter, pastaj nuk ia uroi ditëlindjen.Por një postim i vetëm pak minutave më parë i Robit, i jep vule të gjitha su ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Kompania e njohur e modës, "G Star", ka përzgjedhur modelin shqiptar, Edison Kelmendim për të promovuar veshjet e tyre për edicionin e ri.Shqiptari, i cili jeton në Zvicër, po korr shumë sukses në fushën e modelimit. Ai së fundmi ka nënshkruar kontratë me kompaninë e veshjeve ‘G Star’, për të qenë fytyra reklamuese e koleksionit më të ri.Edinson Kelmendi është pjesëtar I kompanisë "Scout Model Agency”, dhe ka sfiluar për shumë shtëpi prestigjioze të modës si "Versace", GUE ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

Leonardo DiCaprio thuhet se ka shpenzuar 3 milionë dollarë vetëm për shampanjë, të cilën e ka blerë për ditëlindjen e tij.Aktori i ka mbushur 38 vjet dhe ka festuar në New York."Ai bashkë më të tjerët shpenzuan 3 milionë dollarë për të pirë verë të tipit Armand de Brignac”, tha një burim për revistën "In Touch Weekly”. Leonardo DiCaprio thuhet se ka shpenzuar 3 milionë dollarë vetëm për shampanjë, të cilën e ka blerë për ditëlindjen e tij. ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-03

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 80 81 »
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D
/head>