Kryesore » Entries archive
Emine Çunmulaj nuk është një emër i panjohur për industrinë botërore të modës, përkundrazi. 26-vjeçarja me përmasat ideale 90-60-90, është modelja shqiptare më e njohur në botë, status të cilin ajo e ka arritur me shumë punë e përpjekje. Prej vitesh bukuroshja me origjinë shqiptare jeton në SHBA dhe është një nga figurat e njohura të botës së modës, duke qenë se sfilon në pasarelat e Nju Jorkut, Parisit, Londrës, Milanos etj.Pak modele kanë pasur rastin t ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-13

Balerini i njohur shqiptar, Kledi Kadiu, ka udhëtuar këto ditë në drejtim të Bangladeshit, për të dhënë përmes sensibilizimit të popullatës kontributin e tij për UNICEF, organizatës që ndihmon fëmijët anë e mbanë botës. Më 8 maj, Kledi Kadiu, së bashku me regjisorin Alessandro Tresa, të shoqëruar edhe nga një gazetar e një fotograf, është nisur në drejtim të këtij shteti të varfër, në kuadër të fushatës jofitimprurëse "Unë si ti”. Aty ai do të qëndrojë 10 ditë m ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-13

Këngëtarja nga Maqedonia, Adelina Tahiri, këto ditë ka udhëtuar për në Turqi por jo për vizitë turistike, por për një konsultë mjekësore.

Është mësuar se vizita e saj i dedikohet një konsulte mjekësore që ka kryer këngëtarja në një klinikë turke, për të realizuar një ndërhyrje kirurgjikale në sy.

Adelina që në moshë të vogël ka pasur problem me sytë dhe tashmë që ajo ka mbushur 18-vjet është parë e arsyeshme që t’i nënshtrohet një ndër ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-13

Besnik Canolli, i njohur si 2po2, ka realizuar videoklipin më të ri të tij të titulluar "Thuj mirëdita djalit t’keq”.

Reperi kosovar ka bashkëpunuar me produksionin "Entermedia” në realizimin e këtij kripi. Besinku që më herët pati paralajmëruar se videoklipi i tij i radhës do të xhirohej në Monako.

2po2 këto ditë pritet ta publikojë edhe albumin e tij më të ri, "Authentic
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-13

Yllka Kuqi, e cila është përzgjedhur të jetë nikoqire e "Videofestit Muzikor 2011”, në një intervistë për Telegrafi.com ka treguar se kjo është privilegj për të.

"E marr si privilegj, përgjegjësi dhe kënaqësi shumë të madhe. Do të ketë shumë surpriza, shumë performanca që besoj do të jenë të një niveli të lartë artistik, si nga ana interpretuese, ashtu edhe vizuale. Jemi një staf i madh profesionistësh ku secili po kryen më së miri punën e tij”, ka th ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-12

Mario Balotelli pasi ka paguar një gjobë prej 10 mijë stërlinash kthehet sërisht këtë herë me një episod pozitiv.
Sipas "The Sun" sulmuesi i Manchester City ka ndërhyrë për të mbrojtur personalisht një djalë që po ngacmohej nga disa më të rritur, pasi futbollisti ditë më parë i kishte dhënë një autograf një fansit të tij që ishte me të ëmën dhe më pastaj ka marrë vesh se djali nuk kishte shkuar në shkollë. 

Djali ka thënë se nuk ka dashur të kthehet ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-11

I erdhi fundi edhe spektaklit ‘Vip Shpija 2”, por ne u interesuam për disa mendime të artistëve, që e kanë ndjekur këtë realitet shou. Por, duke u rezervuar në emra, dikush thoshte se nuk e kishin ndjekur shumë. Megjithëse për regjinë nuk duhet të japim lëvdata, personazhet kanë qenë interesante dhe të çuditshme në botën "Vip”. Ndërkaq ende flitet, siç kemi thënë, se favorite kryesore është këngëtarja nga Shqipëria, Rovena Stefa. Ndërsa dikush mendon se nuk ës ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-11

Modelja e njohur Liburneta Xhemajli më në fund pranon se ka të dashur, ajo tani është në lidhje me Adnan Pacollin një djalosh jo i njohur për publikun. Sipas disa burimeve, Adnani është i afërm i Behxhet Pacollit, madje ai është edhe aktivist i partisë së AKR-së.
Liburneta sikurse edhe shumë fytyra të tjera publike e ruan me shumë xhelozi privatësinë e saj, kështu që nuk preferon të zbulojë më shumë detaje për Adnanin.

"Mund t’ju them se ja ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-10

Në praninë e shumë bashkatdhetarëve shqiptarë në qytetin e Helsingborg u mbajt spektakeli "Miss Skandinavia 2011” apo "Miss Diaspora 2011”.

Përcjellësja e parë e "Missit” u zgjodh Arta Avdiu, përcjellësja e dytë Keli Buja dhe së fundi me një zgjidhje të merituar nga juria kurora e Miss Skandinavia 2011 u vendos në kokën e bukuroshes Marigona Shillova.

Në këtë spektakël u nda edhe çmimi "Miss Sharmi”, që i takoi bukuroshes Arbnora Syla. ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-10

Lepurushja e Playboy, Jenna Bentley është një vajzë e bukur dhe përmasa dhe forma trupore perfektë për një seks simbol. Por çfarë forma ka i dashuri i saj, Pawn Shops?

Fotografitë tregojnë vet se çfarë është ai e çfarë ka seksi te ai person. I dashuri i saj është një multi milioner, që nuk duket se nuk ka tërheqëse tek ai përveç parave. Por një gjë është e vërtetë - 'paraja e çon ujin përpjetë
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-09

Sulmuesi argjentinas, Leo Messi e ka shikimin e gjatë jo vetëm në futboll por edhe në dashuri. Ai tani është duke sulmuar dhe kërkon të shënoi gol edhe me modelen argjentinase, Andrea Rincon.

"Leo më ka telefonuar para një ndeshjeje, u pamë dhe më pastaj…." është shprehur modelja argjentinase 25 vjeçare.

Sipas mediave spanjolle Leo Messi që një kohë të gjatë është duke flirtruar me top modelen, por deri më tani asgjë nuk është bër zyrtare ng ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-09

Këngëtarja vlonjate Aurela Gaçe ka prezantuar për herë të dytë këngën "Feel the pasion” në skenën e "Düsseldorf Arena”.
E veshur me një fustan rozë më formën e shqiponjës, simbol në flamurin shqiptar, skena gjermane jehoi nga zëri i Aurelës, zë që u vlerësua shumë nga mediat gjermane, të cilat nuk ngurruan që pas performancës ta marrin në intervista ku është pyetur gjatë për veshjen dhe kërcimin gati rock në skenë.
Ndërkohë mësohet se gjatë debutimit ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-09

Vesa Luma përveç se është e angazhuar në shoun "Dancing with the stars” ajo është duke punuar edhe në një këngë me producentin Flori.

Së fundmi në Youtube është lansuar një video ku shihet Flori dhe Vesa duke punuar rreth një kënge.

Siç dëgjohet në fillim kënga demo ka një stil më ndryshe, dhe Florit thuaj se po i shkon për shtati ritmi si i këngës ‘Tallava’, që publiku po e mirëpret.

Shumë shpejt do të bëhet publike edhe kënga në të cilë ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-09

Patrick Nuo (28 vjeç) është aktualisht anëtar i jurisë në spektaklin televiziv gjerman DSDS. Karrierën e tij muzikore fillimisht e ka bërë mes Luzernit dhe Hamburgut. Aktualisht jeton në Los Anxhelos.

Në spektaklin televiziv „Deutschland sucht den Superstar" (Gjermania kërkon një yll) pati dy surpriza për publikun gjerman, por veçanërisht për atë shqiptar. E para: Një nga tre finalistët për titull ishte një djalë me origjinë nga Kosova, Ardi ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-09

Këngëtarja Rezarta Shkurta është thirrur dje sërish në Prokurori, për të dhënë shpjegime në lidhje me incidentin e ndodhur mes saj dhe këngëtares Rozana Radi, muaj më parë në Tiranë.Rezarta Shkurta edhe më parë është thirrur në Prokurori dy herë të tjera, lidhur me përleshjen fizike që ka pasur më 6 dhjetor 2010 me Rozana Radin, raporton Panorama. Prokuroria e Tiranës po kryen hetime në lidhje me sherrin mes dy këngëtareve, ku Rozana Radi pretendoi se ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-08

« 1 2 ... 78 79 80 81 »
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D
/head>