Kryesore » Entries archive
I riu nga Prizreni, Mark Marku, ka kaluar edhe një

provë të suksesshme në spektaklin ‘Kroacia kërkon

një yll”. Natën e mbrëmshme ai është paraqitur në

skenë me këngën Faith të George Michael.

Ai ka marrë vlerësime kryesisht të kënaqshme nga

ana e jurisë. Mediat në Kroaci vazhdojnë ta shohin

Markun si një prej favoritëve për të arritur lart në

këtë garë të talentëve, e ngjashme me atë të Gjermanisë, dhe ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-08

Dhe telenovela vazhdon... Rrezarta Shkurta është thirrur sërish në organin hetues të kryeqytetit për sherrin me Rozana Radin. Shkurta është paraqitur përballë prokurorit të çështjes Ervin Karanxha ku i është përmbajtur pik për pikë asaj çka ka pohuar më parë në lidhje me "përleshjen" që ka pasur disa muaj më parë me ish-shoqen e saj Rozana Radi. Në këtë histori janë përfshirë e janë thirrur në Prokurorinë e Tiranës edhe shumë njerëz ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Që kur Agnesa Vuthaj mori përsipër të konkurronte në show-n "Dancing with the stars”, shumë fansa të saj (dhe jo vetëm) menduan me të drejtë se do kishin mundësi të shijonin përmes ekranit bukurinë, sharmin dhe klasin e saj. Por jo vetëm kaq; shpejt Agnesa e bukur dëshmoi se këtë garë- në të cilën po renditet në krye të klasifikimit- e ka marrë mëse seriozisht, pasi performancat e saj në vallëzim nuk duhen humbur të enjteve.E kemi parë të interpretojë jo ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Ndodhen në të njëjtin panel për të gjykuar fëmijët këngëtarë dhe në një moment kanë kaluar në fyerje publike ndaj njëri-tjetrit. Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj, dhe piktori e këngëtari i muzikës së lehtë, që u bë i njohur në vitet ’80-të, Robert Aliaj, pas debateve në lidhje me opinionet e tyre mbi gjykimin e këngëtarëve të vegjël në spektaklin "Gjeniu i vogël”, kanë kaluar në fyerje personale e profesionale ndaj njëri-tjetrit. Pasi L ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Jeta e tij private gjithmonë zë vend nëpër faqet e gazetave. Herë me njërën e herë me tjetrën. Po me cilën është seriozisht në lidhje Noizy, mbetet akoma mister, pasi vetë reperi ka pranuar vetëm një lidhje me modelen nga Kosova, Sabrije Idrizajn, me të cilën ishte ndarë për t’u ribashkuar më vonë, por sipas disa informacioneve ata sërish janë ndarë.Se cili ishte shkaku i ndarjes, nuk e kemi mësuar ende, pasi Noizy njihet për aventurat e tij me shumë femra ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Pas Adrian Gaxhës, një tjetër këngëtar blen vilë të shtrenjtë. Edhe pse koha e krizës po mbretëron në botë, Ermal Fejzullahun nuk e ka penguar aspak që të blejë një vilë rreth 300 mijë euro dhe të vendoset aty me familjen e tij. Para dy viteve Ermali është bërë baba dhe ka tashmë djalin, Artin, kurse tani bashkëshortja Ariana është në pritje të një fëmije tjetër që thuhet se është vajzë.Shtatzëninë e dytë të Arianës e ka pohuar dhe vetë Ermali, në një int ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Bertina është larguar nga VIP Shpija në spektaklin e zhvilluar të premtën mbrëma, përderisa në shtëpi ka hyrë si mysafire modelja kroate, Kristina Lumbar.

Ish-banorja e Big Brother, Bertina, nuk arriti t’i sigurojë votat e mjaftueshme të publikut kosovar për të qëndruar në shtëpi, përkundër dukjes së saj fantastike në spektaklin e të premtës.Vlen të përmendet hyrja në shtëpinë më të madhe në Kosovë si mysafire të modeles kroate Kri ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Modelja, këngëtarja dhe aktorja Arita Fejzullahu pritet të udhëtoj për në Hollywood që të paraqitet në një projekt filmik të quajtur, Marica Miller. Sipas menaxherit të saj Bujar Hasani, këtë rol aktorja shqiptare që jeton në Norvegji e ka fituar me propozimin e James Belushi , ndërkaq xhirimet e filmit pritet të bëhen në New York dhe në Paris. Arita më parë ishte zgjedhur Miss Shqiptarja në Skandinavi. Ajo po ashtu është shpallur "Face of the Year in ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Një koncert i reperit me famë botërore, Eminem, në Kosovë nuk është utopi e as ëndërr, por mund të bëhet realitet.

Sondazhi i hapur javë më parë nga Telegrafi në faqen e fansave në Facebook, rezultatet e të cilit janë publikuar të premtën mbrëma, kanë zgjuar reagime të shumta ndër organizatorë të ndryshëm.

Telegrafi ka kontaktuar drejtorin e NextLevel, Ardin Badivukun, i cili u ka dhënë shpresë fansave kosovarë të Eminemit se artisti amerikan mun ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Simboli i tallavasë kosovare, këngëtari Meda për

pak ka ndërruar zhanrin e tij muzikor. Ai ka lënë anash
"thyerjen e zemrave të vajzave", duke kënduar këngë me motive fetare islame – Ilahi.

"Thuaje me zemër La ilahe il- Allah” quhet ilahia e

parë e këngëtarit popullor. Ai është parqitur me të para një salle të mbushur në manifestimin "Kandili

ndriçues” në 1 tetori, dhe intepretimi është pritur me ovacione. "Është maja më ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Këngëtarja seksi, Adelina Tahiri, këto ditë ka realizuar videoklipin e saj më të ri, kushtuar "djemve të këqij”. Bukuroshja kësaj radhe vjen me këngën "Bad Boy”, një këngë e cila është realizuar gjatë festave të fundvitit, por që vetëm tani është shoqëruar me klipin përkatës.Si gjithmonë, edhe këtë herë 19-vjeçarja Adelina vjen për fansat mjaft seksi… "Kënga i kushtohet çdo femre që në jetën e saj takon edhe Bad Boy (djem të këqij)”, thotë Adel ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Albërie Hadërgjonaj gjatë një debati me konkurrentët e "Vip Shpija 2” ka gjetur kohë për t’i dhënë një këshillë këngëtares nga Shqipëria, Elvana Gjata.

Siç përcjellin mediat në internet, Hadërgjonaj është futur si "agjente” në këtë reality-shoun dhe në mesin e debateve me konkurrentët, duke diskutuar rreth Elvanës ka thënë se ajo duhet të ushtrohet më shumë.

Por, derisa Elvana është dhe vazhdon të jetë në kulm të karrierës dhe në trend ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

Rep grupi Kaos do të rikthehet së shpejti në skenën e repit kosovar me anë të videoklipit të këngës "Le t’kallen” e cila do të jetë ekskluzivisht premierë në Telegrafi.com.

Produksioni Pulla është përgjegjës për klipin e ri të reperëve Lumi B dhe Vig Poppa të cilët do të vijnë më ndryshe, pasi i gjithë klipi është i punuar si film vizatimor.

Gjithë ajo që duhet të bëni është që të qëndroni me ne në ora 21:00, kur dhe do të mund ta shijoni premierën e ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2011-05-07

« 1 2 ... 79 80 81
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D
/head>