Kryesore » Entries archive
"Pasi që kënga është pëlqyer jashtëzakonisht, gjithsesi mendova që ta realizoj edhe vidoklipin. Sapo lansova këtë klip, të përgatitur nga ‘Entermedia’ dhe për një periudhë shumë të shkurtër kam marrë shumë komente pozitive. Kjo më bënë të ndjehem mirë sepse me të vërtetë kam sjellë diçka të re në tregun muzikor”, ka thënë ajo për "Zëri”.Sapo ka hedhur në treg videoprojektin më të ri, të titulluar "Në përvjetor” nga i cili projekt pret shumë suksese. Adelina Emin ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-20

Andaj puna, përvoja dhe vullneti për "X Factor” kanë ndikuar mjaftë shumë tek personaliteti i këngëtares e cila aktualisht ka anuluar çdo aktivitet muzikor.Përkushtimi i madh ndaj spektaklit tashmë të njohur "X Factor” bëri që këngëtarja e popullarizuar Altuna Sejdiu – Tuna, të mos jetë pjesë e programeve festive të cilat siç thotë edhe vet ajo kërkojnë kohë dhe punë për t’i realizuar.
Andaj puna, përvoja dhe vullneti për "X Factor” kanë ndikuar mjaftë shumë tek perso ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-19

enta Ismajli, krahas mbrëmjeve muzikore, këto ditë është e angazhuar edhe në realizimin e programeve festive.Duke qenë person që shfaqet shumë në publik, Genta gjithmonë i kushton kujdes të veçantë paraqitjes së saj.Këngëtarja ka bërë të ditur se kujdeset për trupin e saj, duke luftuar celulitin në mënyrë natyrale, nëpërmjet ushtrimeve.Duke folur për mediat shqiptare, ajo ka rrëfyer se i duhen rreth tre orë për t’u bërë gati për një mbrëmje, ndërsa ka thënë se k ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-19

Në një intervistë të gjatë, që zë dy faqe të plota të gazetës së të dielës "Der Sonntag”, ylli i futbollit gjerman dhe i kombëtares zviceriane, shqiptari Granit Xhaka ka zbuluar shumë hollësi lidhur me jetën familjare, me ambiciet e tij, formën sportive etj.Ai veç tjerash ka pohuar se, të gjitha paratë që fiton ua dorëzon prindërve. Dhe pikërisht ky detaj është vënë në titull të artikullit. Më tej Graniti shpjegon raportin e veçantë që ka me prindërit dhe vëllanë ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-19

Rihanna ka lene te kuptohet se eshte ndare serish nga Chris Brown, disa muaj pasi u pajtuan edhe pse kengetari eshte ne liri me kusht per rrahjen e saj ne vitin 2009.Ne Instagram, 24-vjeçarja postoi te marten nje mesazh qe konfirmon se çifti eshte ndare."Te jesh beqare ta shpif. E vetmja gje qe me ka mbetur te bej eshte te bej ate qe dua”, shkroi Rihanna.Fundi i marredhenies erdhi pasi Chris Brown eshte pare duke festuar ne shoqerine e disa vajzave ne Pari ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-19

Që Blerim Destani është një ndër shqiptarët më të pasur, kjo gjë nuk do të përbënte më lajm. Që gjithashtu ka hapur një linjë të vetën veshjesh, edhe ky lajm është i ditur.Çfarë nuk dihej akoma ishte një super shtëpi luksoze në një nga vendet më të bukura dhe më të pasura në botë, në Dubai. Kohë pas kohe, Blerimi rri në vilën e tij të pushimeve në Dubai. Veçanërisht kur i duhet një qetësi maksimale për t’u përgatitur për rolet e tij, Destani preferon të q ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15

Këngëtarja Adelina Ismaili, sot feston ditëlindjen e saj të 33-të. Në këtë ditë të veçantë, ajo ka pranuar mesazhe të shumta urimi në rrjetet sociale, përfshirë edhe faqen e saj, ku ka afro 300 mijë fansa.Adelina Ismaili lindi me 14 Nëntor, 1979 në Prishtinë dhe është fëmiu i parë i prindërve Rexhep dhe Mona Ismaili.Ajo është prezente në skenën muzikore shqiptare që nga viti 1985, kur filloi karrierën si këngëtare për fëmijë.Krahas së qënit akoma aktive në muz ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15

Mes 89 bukurosheve të ardhura nga shumë vende të botës, Miss Kosova Universe Diana Avdiu ka fituar çmimin ‘Miss Fotogjenia” në këtë konkurs bukurie. 19 vjeçarja, e cila cilësohet edhe një nga pretendentet kryesore për kurorën e më të bukurës, përveç këtij çmimi ka fituar edhe kontrata të shumta me agjencinë "Tramp Model”.Këtë lajm e konfirmoi moderatori i njohur Labinot Gashi, i cili vazhdon ta shoqërojë Dianën edhe në Amerikë, duke u gëzuar me suksesin e vajzës e ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-15

Miriam Cani veçse njihet si një këngëtare e njohur, jo vetëm në Shqipëri por edhe në Gjermani, tashmë duket se po ndërmerr edhe një hap tjetër të rëndësishëm në karrierën e saj. Ajo do të provojë t’i hyjë kinematografisë. Këtë lajm këngëtarja e ka ndarë me adhuruesit e saj në rrjetet sociale ku ka shkruar. "Në janar jam e ftuar në audicionin e madh për një rol në filmin kinematogragik të famshëm gjerman "Bully”.
E pres me padurim ndaj më uroni ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Djali i tij, Thiago ka pak muaj që ka ardhur në jetë por imazhet e këndshme dhe tepër të bukura që shfaqin Lionel Messin teksa përqafon dhe mban në krahë fëmijën dhe i dhuron një puthje kanë bërë xhiron e botës. Kampioni i futbollit është gjithashtu edhe një baba i mrekullueshëm. Ylli argjentinas i Barcelonës u fotografua në rrugë duke mbajtur në krahë djalin e tij që lindi para një muaji.Ndonëse në fushën e lojës ka arritur rekord ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Ulpiana Lama, e cila ka disa vite që njihet si personazh televiziv, ka provuar edhe fotomodelimin.Ajo shfaqet si imazh i linjës së re të veshjeve "Aphrodite Couture”, dizajnuar nga Afërdita Paqarada.Lama njihet edhe si sociologe e politologe, përveç eksperiencave të saj si gazetare, redaktore e producente programesh. Ajo një kohë ka qenë edhe zëdhënëse dhe këshilltare politike e ish-kryeministrit Agim Çeku. Së fundmi, Lama është përzgjedhur si fytyra e "Pasdite në Top ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Rita Ora është shndërruar në personazh në një nga lojërat më të njohura kompjuterike "The Sims 3 Seasons”"The Sims” është një lojë kompjuterike dhe digjitale dhe është një ndër lojërat më të njohura në botë.Të gjithë ata dashamirës të lojës, tash mund të kenë edhe këngëtaren kosovare si pjesë e personazheve të tyre në "TheSims”, për të cilët, siç është loja, duhen të kujdesen, t’i ushqejnë dhe të jetojnë me ta.Rita është shfaqur shumë e magj ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Genta Ismajli eshte ne perfundim te xhirimeve te klipit "E kam provuar” dhe ka postuar disa foto nga klipi ku shihet ne nje jahte me pozen e famshme te filmit "Titanic” ku Kate Winslet hap duart derisa mbrapa i rrinte i dashuri Leonardo Di Caprio.Por, me nje ndryshim ketu, te Genta i mungon dikush nga mbrapa ne rolin e Leonardos. Ne fakt, u bene tri vite qe Genta eshte ndare nga Miloti dhe ende vertete nuk ka gjetur "Leonardin” e vet te ri.
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Tom Cruise duket se është i gatshëm të lëshohet në romancë të re, pasi pas premierës së filmit "Jack Reacher" në Stokholmu, është parë në shoqëri të një zeshkaneje të panjohur.Tom Cruise duket se është i gatshëm të lëshohet në romancë të re, pasi pas premierës së filmit "Jack Reacher" në Stokholmu, është parë në shoqëri të një zeshkaneje të panjohur.Aktori 50-vjeç, së pari ishte në premierë me kolegën Rossamund Pike dhe pastaj kishte shkuar në a ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Ardian Luboja, një shqiptar ri 21 vjeç, me shtetësi zvicerane, është i njohur si DJ A-Boom. Edhe pse fare i ri, ai bën pjesë në mesin e producentëve më të suksesshëm zviceranë të muzikës. Ai rrëfen për mediet zvicerane se si ndodhi të rikrijonte himnin e popullarizuar "100 vjet shtet”, që e këndon Noizy, të publikuar së fundi me rastin e festimeve të 100 vjetorit të shtetit shqiptar, transmeton Albinfo."Në tetor kisha një koncert në Malmö, Suedi, dhe atje kalova disa di ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

« 1 2 3 4 ... 80 81 »
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D
/head>