Kryesore » Entries archive
Aktori i famshëm Hugh Jackman i cili është bërë i njohur për personazhet e tij "të fortë” në filma, është shumë i ndjeshëm kur bëhet fjalë për familjen. Kështu, ndërsa protagonisti i sagës ‘X-Men’ u pyet në një intervistë televizive për familjen, "i forti” u përlot kur kujtoi ditën që nëna e tij e braktisi, duke e lënë vetëm me babanë dhe 4 vëllezërit e tij më të mëdhenj."E mbaj mend nënën kur më tha mirupafshim dhe nuk u kthye më. Ika në shkollë dhe kur u ktheva nuk e ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-14

Këngëtari legjendar ballkanik, Dino Merlin, pritet që të mbajë një koncert të madh verën e vitit 2013 në Prishtinë. Dino ka rezervuar muajin korrik të vitit 2013 për të mbajtur një koncert në kryeqytetin tonë, dhe këtë fakt ai e ka bërë publik edhe në ueb faqen www.whereeven.com.Ky koncert do të mbahet në stadiumin e Prishtinës dhe afro 40 mijë bileta pritet të dalin në shitje.Sipas spekulimeve, Dino Merlin do të jetë i shoqëruar në këtë koncert edhe nga rok grup ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Tabloidet e huaja flasin per nje flirt mes yllit boteror Rita Ora dhe fituesit te "X Factor”-it britanik, James Arthur. Duket se pas ndarjes nga Rob Kardashian, kampioni 24-vjecar James, ka treguar interesim te jashtezakonshem per kengetaren shqiptare e cila performoi ne finale te ketij spektakli.Burime te caktuara cekin se James dhe Rita Ora kane biseduar gjate me njeri-tjetrin dhe kane nderruar numrat e telefonave prapa skenave. Flitet se flirti ka ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Stupcat kanë ndërprerë xhirimet e serialit të tyre për shkak të një aksidenti që i ka ndodhur Osmanit.
Aktorët së fundi e kanë shndërruar në serial filmin komik të famshëm "Egjeli”, dhe pasi kanë përfunduar disa episode, tash më shumë se dy javë ata i kanë ndërprerë xhirimet sepse Osmani ka lënduar këmbën.
Kjo ka detyruar të gjithë stafin punues të ndërpresë punën derisa aktorit t’i përmirësohet gjendja.Komedianët më të njohur në vendin tonë po shijojnë nj ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Këngëtarja Leonora Jakupi, pasi ka kaluar një periudhë kohore duke u përkujdesur për gjyshin e saj të sëmurë, u është rikthyer angazhimeve me koncerte dhe projekte të reja muzikore. Ajo ka përfunduar duetin me Sinan Vllasaliun, titulluar ”Një uragan”, pjesë e albumit ”Tatuazh”, që së shpejti do të hidhet në treg."Ideja ishte e Sinanit dhe mëqe ai është një ndër këngëtarët tonë më të mirë, për të cilin gëzoj jashtëzakonisht respekt, më pëlqeu shumë propozimi, sa që nu ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Rob Kardashian, ka zgjedhur një mënyrë për ta harruar historinë me Rita Orën, e atë duke u argëtuar në një klub nate në mesin e disa striptizereve.Rob, është parë në Las Vegas duke kaluar kohë me modelen e bukur, Yaris Sanchez dhe mikun e tij, DJ Prostyle.Në një fotografi,që vëllai i Kim Kardashiane ka publikuar në, Twitter, shihet duke e goditur një striptizere në të pasmet e saj ndërkaq, në duar mbanë një grumbull parash.Në një tjetër foto që ai e ka publikuar, shihet n ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Zaira Nara me trupin e saj shpërthyes, ka arritur të zbukurojë ballinat e shumë revistave të modës dhe ato për meshkuj.Trupit të saj nuk ka mundur t’i bëjë ballë as futbollisti i njohur Diego Forlan, i cili ishte magjepsur me bukurinë e saj. Zaira Nara me trupin e saj shpërthyes, ka arritur të zbukurojë ballinat e shumë revistave të modës dhe ato për meshkuj.Trupit të saj nuk ka mundur t’i bëjë ballë as futbollisti i njohur ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Mbrëmja e djeshme ka përkuar me çeljen e një ambienti mjaft elegant për të apasionuarit e verërave dhe pijeve të shtrenjta në kryeqytet, "Les Grands Chateux”. Pronari i këtij "show room”-i, është as më pak e as më shumë se sa vetë kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana. Të ftuar në festën e promovimit ishin emra të njohur të futbollit dhe jetës publike. Çasti më kulmor në këtë organizim ishte prerja e shiritit nga Cana, që u shoqërua edhe me fishekzjarre.Ajo ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Çifti i përfolur i estradës shqiptare, Vesa Luma dhe Gerald Xhari (Big Basta), ashtu siç kanë mbajtur të fshehur për disa muaj lidhjen e tyre, kanë bërë një fejesë të veçantë, larg vëmendjes së mediave.
 Ata kanë udhëtuar në "kryeqytetin e dashurisë”, Paris, për të zyrtarizuar lidhjen e tyre, duke shkëmbyer unazat në Kullën e Ajfelit, më datën e e veçantë 12.12.2012 , saktësisht në ora 12:00.Nëpërmjet rrjeteve sociale, Vesa ka bërë të ditur se ky ka qenë ”moment ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-13

Ledina Çelo rikthehet ketë fundvit në muzikë krejt ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim vitet e fundit. Me një këngë të kompozuar nga Dren Abazi, i cili shfaqet edhe në klip, Ledina i rikthehet tregut muzikor me një këngë mjaft interesante dhe shumë në formë. Kënga është prezantuar sot dhe mban titullin "Me ndez”.Ledina Çelo rikthehet ketë fundvit në muzikë krejt ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim vitet e fundit. Me një këngë të kompozuar nga ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-12

Se te dashuruarit e kane mendjen ne qiell dhe ngaterrohen shpejte, deshmon edhe kjo foto e ciftit te bukur Arjon Muca dhe Viola Spiro. Duket sikur Arjoni po zgjatej te merrte goten me pije, dhe i ngeli dora ne kofshen e Violes. Disi edhe Viola u ngaterrua dhe ia ktheu Arjonit ne te njejten menyre. Por, nje moment, cfare nuk shkon me veshjen e Arjonit? Si duket edhe kepucet i paskan nderruar. Eh, rinia e sodit!
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-12

Ndoshta Diana Avdiu këto ditë po merr vëmendjen më të madhe të të gjithë shqiptarëve, pasi ajo përfaqëson në spektaklin e bukurisë ‘Miss Universe”, vendin tonë , Kosovën.E ndërsa vajza e bukur ndodhet në Amerikë në provat gjenerale para natën finale, ne mësojmë se asaj i është dashur që të rregullohet e të jetë në formë të mirë në Qendrën e Dobësimit ‘Shkenda Dubova’.Sic e shihni në këto foto të realizuar po në këtë qendër disa javë më parë, ku duket misi së ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-11

Tashmë burri i shtëpisë është kthyer, e duket se të gjithë dhimbjen që ka kaluar do ta hedhë pas. Ka jetuar mes skenarësh të thurur për të mbrojtur fëmijët, ashtu sikurse "La vita e bella” e Benigni-t, ka jetuar mes njerëzish që deri sa i shoqi ishte në krye të qeverisë, i flisnin gjithë dashuri, e më pas, kur i ndodhi e keqja i kthyen shpinën, një pjesë të jetës gjatë këtyre dy viteve të fundit e ka kaluar në "qiell” mes Prishtinës dhe Hagës… Anit ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-11

Pas kuintave nga spektakli 14 javor "100 Vjet Muzike” qe po transmetohet nga Televizioni Klan, Flori Mumajesi se bashku me dy shoqet e ngushta Elvana Gjata dhe Besa Kokedhima qe duken si dy "Borebardha” te bukura me veshjet e tyre bardh si bora. Edhe Aurela ishte diku aty por iku se do beheshin tri borebardha.Pas kuintave nga spektakli 14 javor "100 Vjet Muzike” qe po transmetohet nga Televizioni Klan, Flori Mumajesi se bashku me dy shoqe ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-11

Pas dy muajsh Cili do te sjelle ne drite djalin e saj i cili do te kete dy emra.Ne nje interviste LIVE, Cili ka treguar se se shpejti ajo do te sjelle ne drite djalin e saj te pare, frut i dashurise se saj me latino amerikanin me emrin Tomaso. Shkurti mesohet se do te jete muaji kur Cili do te mbaje ne duar te voglin e saj, per te cilin tashme duket se jane bere te gjitha pregatitjet, duke filluar qe nga detajet me te vogla e deri ke dhoma e gjumit. Gjithsesi, deri k ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-07

« 1 2 3 4 5 ... 80 81 »
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D
/head>