Kryesore » 2012 » Dhjetor » 15 » Adelina Ismajli feston ditëlindjen e 33-të
5:19 PM
Adelina Ismajli feston ditëlindjen e 33-të
Këngëtarja Adelina Ismaili, sot feston ditëlindjen e saj të 33-të. Në këtë ditë të veçantë, ajo ka pranuar mesazhe të shumta urimi në rrjetet sociale, përfshirë edhe faqen e saj, ku ka afro 300 mijë fansa.Adelina Ismaili lindi me 14 Nëntor, 1979 në Prishtinë dhe është fëmiu i parë i prindërve Rexhep dhe Mona Ismaili.Ajo është prezente në skenën muzikore shqiptare që nga viti 1985, kur filloi karrierën si këngëtare për fëmijë.Krahas së qënit akoma aktive në muzikën shqiptare, aktualisht ajo po punon në zhvillimin e karrierës ndërkombëtare.Përveç sukseseve në muzikë, Adelina ka sprovuar veten edhe si aktore dhe moderatore.Në vitin 1997, ajo është shpallur zyrtarisht "Miss Kosova". Po ate vit, në qershor i vie ftesa që të përfaqësojë Shqipërinë (pasi që Kosova nuk ishte shtet), në Miss Globe International si shqiptarja e parë që prezanton bukurinë shqiptare ndërkombëtarisht.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D