Kryesore » 2012 » Dhjetor » 4 » Arta Dobroshi sfidon sërish, vlerësohet me çmim
3:54 PM
Arta Dobroshi sfidon sërish, vlerësohet me çmim
Arta Dobroshi është shpërblyer me çmimin "Barbara Tip ple Best Actress” në Festivalin Ndërkombëtarë të Filmit dhe Televizionit për Femra, për rolin e saj në filmin "Three Worlds”, një film francez me regji të Catherine Corsini, i cili po ashtu ka marrë pjesë në seksionin e "Un Certain Regard” në Festivalin e Filmit në "Cannes” me 2012.Fondacioni WIFTS, që e dha këtë çmim, ka për qëllim që fytyrat e reja të femrave artiste t’i zbulojë dhe t’i bëjë ato sa më të njohura në arenën e industrisë argëtuese, sociale por edhe humanitare dhe këtë e bën nëpërmes formës së filmit dhe televizionit. Ceremonia zyrtare e ndarjes së çmimeve është mbajtur në Los Angeles, në kinemanë e Quentin Tarantinos, "New Beverly Cinema”.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D