Kryesore » 2012 » Dhjetor » 5 » Ryva ‘korruptohet’ nga Ziko TV
4:02 PM
Ryva ‘korruptohet’ nga Ziko TV
Jo gjithnjë estrada korruptohet nga biznesmenët dhe njerëzit që kanë fuqi për të ndikuar tek një personalitet.
Rasti i fundit ka ndodhur tek këngëtarja Ryva Kajtazi, e cila pas një interviste të dhënë në gazetën "Zëri”, ku ka derdhur mllefin e saj për shkak të mosftesës që nuk i është bërë nga festivali "Ziko TV”, në të cilën ishte e nominuar në dy kategori dhe nuk arriti të shpërblehet e asnjë çmim.Asaj i kishte mbetur hatri përse nuk kishte marrë qoftë dhe një ftesë, ndonëse ajo nuk kishte njohuri rreth kësaj ngjarje, por këtë e kishte kuptuar nga kolegët e saj.Në momentin që Ryva kishte deklaruar për "Zëri”-n, nuk kishte menduar për pasojat që do t’i ketë më pas nga ‘Ziko TV’, ndonëse ajo kohë më parë kishte marrëdhënie të mira me ekipin e këtij televizioni, por në fund çdo gjë doli në shesh.Por pas një kohe, këngëtarja duke mos dashur të prish raportet, përgënjeshtron deklaratën që kishte dhënë për Zëri”-n, duke dëshmuar se disa nga këngëtaret tona ndikohen nga të tjerët respektivisht janë të varur nga buxheti i biznesmenëve.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D