Kryesore » Entries archive
Nuk janë vetëm fansat e tij ata që iu gëzuan rikthimit të tij në skenën e repit shqiptar,por për rikthimin e Ledri Vulës si duket të kënaqur janë edhe disa nga fytyra tona publike, të paktën kështu po shprehen disa nga ata në rrjetet sociale vetëm pak minuta pas publikimit të këngës, e cila po vazhdon të vizitohet furishëm në "Youtube”Titulli i këngës "100 probleme” të dërgon te kënga "99 problems” e reperit amerikan ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2014-02-02

Lidhur me bashkëpunimin në këngën e re ''Can't rembember to forget you'', Shakira për kolegen e vet Rihanna ka thënë vetëm fjalë mirënjohëse duke shtuar se bukuroshja nga Barbadosi është femra më seksipile në botë. Këngëtarja kolumbiane ka qenë më se e kënaqur me bashkëpunimin me Rihannan e cila e kishte mësuar edhe me disa lëvizje vallëzuese seksi. ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2014-01-10

Ai është i njohur më së shumti për filmat e tij që luajti më yllin e filmave aksion në Hollywood, Jean Claude Van Damme në "Double Impact”, "The Quest” dhe "The Order”.Mirëpo çfarë të tjerët nuk dinë për të përveç faktit që është një ndër shqiptarët e parë që ka thyer akullin për të luajtur në Ho ... Lexo më shumë »

Psotuar nga: ksdardania | Data: 2013-11-30

Këngëtarja shqiptare, Dafina Zeqiri, është përkujdesur që të urojë 101 vjetorin e pavarësisë  në një mënyrë origjinale.Krijuesja e hitit "Hajde ma knej” ka shfrytëzuar rrjetin social Instagram për të publikuar fotografitë që ajo së fundmi ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2013-11-29

Megjithëse shumë shkurt, në një pjesë filmi, këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti, thuhet se e kaloi me sukses këtë provë kinematografike. Por, mësojmë se artistja do të ketë mundësi që të debutojë këngën e saj, që ëndërron tregun amerikan në një ngjarje të njohur, që do të mbahet nga 29 marsi e deri më 1 prill në Palm Springs, në Kaliforni. Kjo ngjarje e madhe quhet " White Party 2013". Duke ditur se është prezantimi i saj i parë më i plotë për sa i përket karr ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2013-03-17

Ylli shqiptar me famë evropiane, Ardian Bujupi, ka lançuar projektin e tij të ri, realizuar me deejay-in shqiptar, Dj Dalool. Kënga "Penthouse" tashmë ka dale në shitje në të gjitha dyqanet digjitale në botë, ndërsa i dedikohet në veçanti tregut gjerman-folës. Është kjo kënga e parë e edituar për një label ndërkombëtar që ka refren edhe gjuhën shqipe : "...a po vjen me mue". DJ Dalool ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të ftuar fansat që të blejnë këtë këngë në më ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2013-03-17

Hiti i fundit "Pak li” i kengetares se njohur bullgare, Galena, eshte kopjim i kenges se Nora Istrefit me titull "E Di”.Nora ka lancuar videoklipin e kenges "E Di” ne tetor te vitit 2006 dhe eshte pjese e albumit te saj "Opium”, me muzike te Artan Kastratit dhe tekst te Bekes.Nuk dime nese eshte vjedhur apo eshte shitur, por kenga eshte riaranzhuar dhe publikuar ne dhjetor te vitit 2012 nga kengetarja bullgare, ndersa ka arritur popullaritet ne Youtube, duke arri ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2013-01-08

Kjo foto qe shihni eshte marre nga xhirimet e videoklipit te ri te kengetares atraktive Dafina Zeqiri qe si duket pritet te dale shume shpejt. E veshur me te zeza, me ngjyren e saj te preferuar, por kete here me nje shami ne koke do te na vije Dafina me kengen qe do te jete nje stil rega, sic ka thene ajo kohe me pare.
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-28

Kur dukej se kishte lene pas skandalet e i ishte rikthyer normalitetit ne karrieren e saj muzikore, fundi i vitit 2012, qe e shpalli si kengetaren me arketimet me te medha, e gjen Britney Spears ne vorbullen e nje tjeter skandali.Skandali lidhet me te shkuaren e kengetares, me martesen 3-vjeçare te deshtuar me Kevin Federline. Eshte vellai i reperit amerikan, Christopher ai qe leshon bomben: Jam une babai i dy femijeve te saj, jo Kevin. ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-28

Shakira ka lindur, foshnja është një djalë. I dashuri i këngëtares, Gerard Pique tepër i gëzuar, ka dhënë lajmin e lindjes nëpërmjet Twitter-it, duke thënë se cifti ishte "tepër i lumtur". Duke shkruar në spanjisht, ai tha: "Lindi djali ynë! Jemi shumë të gëzuar! Falemnderit të gjithëve për mesazhet tuaja!".Disa ditë para Krishtlindjes, Shakira kishte publikuar një foto shtatzënë në gjendje tepër të avancuar, teksa kërkonte për dhurata nëpër dyqanet e Barcelonës ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-28

Futbollisti i njohur Granit Xhaka, është duke qendruar këto ditë në Kosovë, ku është takuar me shumë njerëz dhe fansa të tij. Por, mediat bëjnë me dije se Xhaka është parë nën shoqërinë e ngushtë të këngëtares Argjentina Ramosaj, me të cilën mendohet se ka nisur një romancë. Asgjë nuk është konfirmuar për momentin, por është fakt që ata janë parë shumë të afërt me njëri-tjetrin.Argjentina Ramosaj është një ndër këngëtaret më të ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-27

Detektivi privat i Hollivudit, Paul Huebl, pohon se kengetarja Whitney Houston u be viktime e vrasjes, shkruan gazeta amerikane "International Bussines Times”.Sipas versionit te tij, Whitney Houston u vra nga trafikantet me ndikim te lendeve narkotike qe derguan disa gangstere per t’i marre asaj nje borxh te madh, shuma e te cilit mund te arrinte deri ne 1.5 milione dollare.Agjenti deklaroi se disponon nje video filmim, ne te cilen jane te fiksuar vrasesit e W ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-27

Muzika që ai krijon për të tjerët, por edhe që këndon për vete, nuk është se lidhet shumë me muzikën popullore. Por, Flori Mumajesi së fundmi ka pozuar për një revistë shqiptare i veshur i tëri me veshje kombëtare.Në foton e postuar në Facebook Flori në brez mban një kobure, ndërsa mbi kokë ka plisin e bardhë, gjëra këto të cilat e sjellin shumë malësor.
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-20

Nderkohe qe e dashura e tij Irina Shayk ka uruar festat me nje video, Cristiano-ja mendohet se e ka tradhetuar ate. Revista spanjolle "Cuore” tregon se ai ka rene pre e sharmit te Nicole Minetti-t. Ajo vazhdon me tej duke dhene edhe disa detaje per takimin e te dyve. Ky takim eshte bere ne nje hotel te njohur ne Madrid me 9 dhjetor. "Cifti” ka darkuar se bashku dhe CR7-ta ishte kthyer ne shtepine e tij ne te gdhire. Mbase ka perfituar qe e dashura e tij po shijonte ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-20

Kënga më e re e Rita Orës është një balade e fuqishme e shkruar nga Ester Dean të cilën Rita e këndoi në verzionin akustik, dy ditë më parë në koncertin në New York. Në shown e vërtetë të Ritës ne ambientet e mbushura përplot me adhurues tek "Highline Ballroom", me bileta tërësisht të shitura, ishte i pranishëm edhe boss-i i labelit Roc Nation, Jay-Z. Thuhet se kompozitorja ka punuar gati gjashtë vjet në këngën "Fair”, e cila i është besuar yllit shqiptar për ta perf ... Lexo më shumë »
Psotuar nga: ksdardania | Data: 2012-12-20

1 2 3 ... 80 81 »
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D
/head>