Kryesore » 2013 » Mars » 17 » Ardian Bujupi me Dj Dalool sjellin “Penthouse” në… (+VIDEO)
6:04 PM
Ardian Bujupi me Dj Dalool sjellin “Penthouse” në… (+VIDEO)
Ylli shqiptar me famë evropiane, Ardian Bujupi, ka lançuar projektin e tij të ri, realizuar me deejay-in shqiptar, Dj Dalool. Kënga "Penthouse" tashmë ka dale në shitje në të gjitha dyqanet digjitale në botë, ndërsa i dedikohet në veçanti tregut gjerman-folës. Është kjo kënga e parë e edituar për një label ndërkombëtar që ka refren edhe gjuhën shqipe : "...a po vjen me mue". DJ Dalool ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të ftuar fansat që të blejnë këtë këngë në mënyra të ligjshme, duke shkruar: "Për fansat tanë në Gjermani, Zvicër e Austri, kemi punuar shume për projektin e ri me Ardian Bujupin. Prandaj nëse e pëlqeni atë që ne bëjmë dhe e doni atë që e dëgjoni, ju lutem tregoni pak respekt për punën e artistëve dhe blijeni në mënyrë ligjore ... kushton më pak se një kafe". Blerja e këngës "Penthoouse" ne iTunes paraqet përkrahje të veçantë për tregun kosovar dhe është kontribut që muzika e artistëve shqiptarë me refren shqip të shënojë sukses në botë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D