Kryesore » 2012 » Dhjetor » 7 » Valëza synon serialet spanjolle
2:57 PM
Valëza synon serialet spanjolle
Valëza Bajra po bëhet gati t’i kthehet me seriozitet karrierës së aktrimit dhe asaj muzikore, pasi ka përfunduar studimet për aktrim në Chicago.Këngëtarja kosovare së fundi ka jetuar në SHBA ku ka studiuar në degën e aktrimin spanjoll në universitetin "Taller Actoral tu Escenario”, dhe tash pasi ka arritur të diplomohet në këtë degë, synon të fokusohet seriozisht në karrierë.
"Në realitet gjuha spanjolle dhe aktrimi spanjoll më pëlqen mjaft shumë, dhe në fakt edhe serialet spanjolle më pëlqejnë, të them të drejtën gjuhën spanjolle e kam mësuar falë serialeve. Dhe natyrisht meqë kam studiuar në këtë fushë të aktrimit, besoj se do të jem pjesë e ndonjë projekti filmik në Spanjë. Synimet e mia do të mundohem t’i përmbush gradualisht”, ka thënë Valëza në një intervistë për të përditshmen "Zëri”.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus
Horoskopi ditor


    Top Filmat për këtë javë
  1. The Lion King 3D
  2. Johnny English Reborn
  3. The Three Musketeers 3D
  4. Footloose
  5. Real Steel
  6. Contagion
  7. Paranormal Activity 3
  8. The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn 3D